Biegunka i współżycie z partnerem a konieczność zażycia kolejnej tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Rano współżyłam z partnerem (bez zabezpieczenia) a o godzinie 17 zażyłam tak jak zwykle tabletkę antykoncepcyjną (początek 3 tygodnia), około godziny 18-19 dostałam biegunkę i zażyłam preparat zawierający dziurawiec zwyczajny; nie wiedząc, że nie powinno się go przyjmować (to samo o godzinie 21). Biegunka dalej się utrzymuje, nie wiem czy powinnam wziąć kolejną tabletkę w ciągu 12h od zażycia ostatniej no i czy powinnam martwić się możliwością zajścia w ciążę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę przestać zażywać dziurawiec. Po drugie proszę przyjąć dodatkową tabletkę. Po trzecie powinna Pani przyjąć kolejne opakowanie tabletek po kolei.