Biegunka i wymioty u 4-latka a zatrucie pokarmowe

Witam mój czterolatek ma biegunke i wymioty od wczoraj po poludnia. Okazało sie że jest jednym z wielu przedszkolaków które cierpia na to samo. Czy to zatrucie pokarmowe czy tzw jelitowka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być zarówno zakażenia rotawirusowego jak i zakażeń bakteryjnych, np. salmonellozy. Sugeruję wykonanie mikrobiologicznych badań kału. Tym bardziej, jeśli większa ilość dzieci jest chora.