Jak postępować przy objawach zatrucia pokarmowego?

Bóle stawów i mięśni po zatruciu pokarmowym. W niedzielę ostry ból brzucha z rozwolnieniem i temperatura przez 2-3 dni a od dnia drugiego Bóle stawów i mięśni które przeskakują z miejsca na miejsce kilkanaście razy dziennie. Dziś dzien 7 a dolegliwości wciąż towarzyszą. Czy same ustąpią Czy potrzebne jakieś badania. Dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 2 miesiące temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle mięśni i stawów to jedne z objawów zatrucia pokarmowego. Zazwyczaj nie pojawiają się one w pierwszej kolejności. Jako pierwsze odczuwane są bowiem dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak wymioty, biegunki, nudności czy bóle brzucha.

Oprócz bólu stawów czy mięśni pojawić się może także podwyższona temperatura, dreszcze, osłabienie czy kaszel, dlatego zatrucia pokarmowe bywają mylone z przeziębieniem lub grypą.

Dolegliwości związane z zatruciem pokarmowym nie trwają zbyt długo. Zwykle zanikają już po kilku dniach lub maksymalnie po tygodniu. Jeśli w najbliższych dniach nadal będzie Pan odczuwał częste bóle mięśni i stawów, to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Najpopularniejsze objawy zatrucia pokarmowego zostały opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zatrucia-pokarmowego-bakteryjne-wirusowe-grzybicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty