Mdłości bez wymiotów a zatrucie pokarmowe

Witam. Od kilku dni (od piątku wieczorem) mam mdłości, lecz bez wymiotów. Trwają one do dziś, raz są mocniejsze, a raz słabsze. Towarzyszy mi uczucie pełnego żołądka, a raz uczucie pustego żołądka. Przez te kilka dni nie jem zbyt dużo, od czasu do czasu piję miętę bądź herbatę. Czy moje objawy są charakterystyczne dla zatrucia pokarmowego? Jeśli tak, to ile mogą one potrwać? Czy zatrucie pokarmowe bez wymiotów jest możliwe? Co jeść i pić, żeby te objawy ustaliły? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dolegliwości trwają nadal Proszę udać się koniecznie do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.