Czy mogę mieć jeszcze konsekwencje zatrucia pokarmowego?

Witam. Dwa tygodnie temu zjadłam burgera w fast foodzie i przez następne dwa dni miałam ostra biegunkę … 10 razy na dzień a nawet w nocy . Nic oprócz biegunki się nie działo . Zero gorączki , trochę przelewało mi się w żołądku . Piłam dużo płynów . Unormowało sie i robiłam normalne stolice. Czasem jednak pomiędzy tym zdarza mi sie ze czuje iż musze iść do ubikacji a wydalam tylko gazy ze śluzem . Jest tego mało no ale jednak … nic nie boli . Guzków nie zauważyłam . Co to może być? Czy to jeszcze konsekwencje tego zatrucia ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zatrucia pokarmowe trwają zazwyczaj od 1 do 3 dni, a w ekstremalnych przypadkach mogą się przedłużyć do tygodnia. Do objawów zatrucia pokarmowego zaliczamy w szczególności: biegunkę, nudności i wymioty, ból brzucha, wzdęcie, a także gorączka.

W opisywanym przypadku raczej ciężko doszukiwać się powiązania minionych wydarzeń z tym, co dolega Pani teraz. Możliwe, że doszło do kolejnego zatrucia, bądź też odpowiada za to jakieś schorzenie typu zespół jelita drażliwego.

Jeżeli objawy dalej występują, bądź też będą się nasilać, zalecamy wizytę u internisty. W razie potrzeby będzie on w stanie skierować Panią do gastroenterologa i zleci badanie gastroskopii.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszych materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-zatrucie-pokarmowe

https://portal.abczdrowie.pl/zatrucia-pokarmowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.