Biegunka, krwawienia oraz bóle i wzdęcia brzucha po kolonoskopii

Wczoraj, ok 12 miałam kolonoskopie. Pobrano 4 wycinki. Dzisiaj towarzyszą mi następujące objawy: biegunka (mimo zażycia 2 tabletek loperamidu wieczorem i 1 rano), krwawienia (raczej skąpe ale conajmniej raz na godzine), bóle brzucha o stałym nasileniu, wzdęcie brzucha i brak apetytu. Brzuch nie jest twardy. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Czy sytuacja jest pilna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto udać się do lekarza. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.