Biegunka po skończeniu antybiotykoterapii

Witam. Jestem w ciazy. Bylam chora i bralam antybiotyk. Gdy skonczylam prawie od razu pojawila sie biegunka. Lekarka zlecila badanie na obecnosc Clostridium diffence i wynik byl pozytywny. Kazała brac probiotyk przez miesiac. Biore go juz 2 tygodnie ale nie widze poprawy. Wiec mam pytanie ile czasu moze zajac odbudowa tej flory bakteryjnej w jelitach?? Kiedy moge sie spodziewac poprawy?? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Szanowna Pani,
Zakażenie Clostridium difficile jest częstym powiklaniem antybiotykoterapii. Leczenie opiera się o zakończenie antybiotykoterapii i włączenie pre/probiotyków.
Czasami to nie wystarcza i należy podać antybiotyk. Może to dziwnie brzmi ale rzeczywiście stosuje sie antybiotyki, tylko takie, które na tą bakterię działają. W Pani sytuacji zależy wszystko od okresu ciąży.
Na dzisiaj radziłbym zmienić probiotyk na inny. Podać go w większej dawce i w razie niepowodzenia zgłosić się do lekarza.
z poważaniem,

J.Zachwieja