Biegunka po stosowaniu antybiotyku

Biegunka po antybiotykoterapii. Bardzo dziekuję za wczesniejsza odpowiedz. Uspokoilam sie troche. ale jesli biegunki nie ustapia po tym probiotyku to czy wlaczenie antybiotyku na ta bakterie ( Clostridium difficle) nie zaszkodzi dziecku?? obecnie jestem w 24 tygodniu ciazy.. Czy po zazyciu ANTYBIOTYKU na te bakterie one znowu nie powroca spowrotem? ;( Z gory dziekuje za odpowiedz.

Szanowna Pani,
24tydzien ciąży to rzeczywiście dość wcześnie. Najlepiej oprzeć się tylko na probiotyku.
Jeśli nie pomoże to wtedy skonsultować proszę z poloznikiem zastosowanie wankomycyna doustne. Wchłanianie nie jest duże ale ostateczna decyzja będzie należeć do poloznika prowadzącego.
Z poważaniem,
J.Zachwieja