Problemy gastryczne po przyjmowaniu antybiotyków

Witam! Biorę antybiotyk od tygodnia i pojawiły mi się po nim sensacje żołądkowo-jelitowe mniej wiecej od wczoraj wieczora które utrzymują się dalej, dziś rano miałam biegunkę i około południa ( mineło więcej niz 4 h od zażycia tabsa zgodnie z ulotką nic nie grozi) ale moje pytanie brzmi : czy sensacje w jelitach maja tez wplyw na wchłonięcie tabletki ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy najpewniej są działaniem niepożądanym antybiotykoterapii. Przede wszystkim powinna Pani zatem dbać o nawadnianie się i stosować probiotyk o udowodnionej skuteczności. A propos biegunki i leków, to tak naprawdę każda biegunka o dużym nasileniu może mieć wpływ na wchłanianie się tabletek.