Biegunka podczas stosowania antybiotyku

Witam. Mam 19 lat. Od wczoraj zażywam antybiotyk Auglavin lekarz przepisal mi go na angine. Od dzisiejszego ranka dostalem biegunke. Moje pytanie brzmi czy moze byc to po antybiotyku ( biore lakcid ) , czy moze to byc niebezpieczne oraz czy przerwac branie antybiotyku ?

Magdalena Mroczek

Jeśli biegunka się utrzyma proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił antybiotyk-być może zdecyduje się on na przepisanie innego antybiotyku.