Biegunka, wymioty i opuchnięte kończyny

Witam.Mam od paru tygodni problemy z żołądkiem...biegunka,wymioty i praktycznie jestem na ścisłej diecie.Czy to może być coś poważneo?Zarazem chciałam zapytać czy ciągnące się już kilka lat problemy z obrzękiem nóg to coś poważnego?Mam 63 lata.Najgorzej bywa latem ale w sumie to nogi mi puchną przez cały rok a przy zmianie pogody okropnie bolą.Z góry dziękuję za odpowiedż.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią obrzęki, jeśli są mniejsze rano a nasilają się wieczorem, to najpewniej są wynikiem niewydolności krążenia. Warto zatem udać się do specjalisty kardiologa, który wdroży właściwe leczenie. A propos biegunki i wymiotów to koniecznie proszę udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, tym bardziej, że wymioty i biegunka utrzymują się tak długo. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.