Biegunki, ból brzucha i wymioty po operacji przepukliny rozworu przełykowego

Witam. Mam problem z 17 letnią siostrą. Półtorej roku temu miała operację przepukliny rozworu przełykowego i refluks żołądka. Teraz, od około 2 miesięcy strasznie często ma biegunki. Teraz trwa już od 5-6 dni, dzisiaj doszedł do tego ból brzucha i wymioty. Nie chce jeść ani pić. Czy powinnam zadzwonić po pogotowie? Bo niestety nie dam rady przekonać jej zeby poszła sama do lekarza.

Po pierwsze siostra sama musi się zgodzić na leczenie. Po drugie jest niepełnoletnia, więc rodzice w tym względzie też muszą podjąć decyzję. Powodów takiego stanu może być wiele. W pierwszej kolejności siostra musi udać się do lekarza rodzinnego. Być może okaże się konieczne np. wykonanie kontrolnej gastroskopii, może USG jamy brzusznej, wykonanie podstawowych badań krwi.

Zbyt mało informacji - jaką metodą operowana, czy była otwarta laparotomia? Jeśli tak to być może są to objawy niedrożności jelit. Wizyta u lekarza jest jak najbardziej zasadna, zapewne konieczny będzie dożylny wlew kroplowy i badania.