Biopsja piersi a CA

Witam, mam pytanie związane z tym że miałam biopsję lewej piersi 12.09.2013 i 1 wynik biopsji dostałam 5.12. w którym pisze rozpoznanie: Ca piersi lewej,jeden płat komórek z metaplazji apokrynowej.Proszę mi napisać odpowiedź co to oznacza? Na 2 wynik kazano mi czekać i tak czekam do tej pory czyli do dn.8.01.2014 czekam prawie 4 miesiące na 2 wynik jak na wyrok bardzo proszę mi napisać czy grozi mi rak czy mam się martwić? Pozdrawiam Grażyna Z.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik, tj. Ca piersi lewej oznacza: Rak piersi lewej. Proszę zatem niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą onkologiem.