Interpretacja wyniku badania USG piersi u 23-latki

Interpretacja wyniku USG piersi. Piersi o utkaniu gruczołowo tłuszczowym. w lewej piersi na godz 12 obszar o niejednorodnej echogennosci 13 mm, poza tym bez zmian ogniskowych. Doły pachowe wolne. Co to oznacza? Lepsza będzie mammografia czy od razu biopsja? Mam wizytę u onkologa ale dopiero za 2 tyg. Bardzo się martwię. Rak piersi był w rodzinie (siostra dziadka). Piersi są mastopatyczne, mam wiele wyczuwalnych zgrubień i guzków.

Jeśli lekarz wykonujący badanie usg piersi nie napisał w wyniku sugestii wykonania biopsji lub/i jej nie wykonał , tzn. uznał , że nie ma takiej potrzeby! To, że siostra dziadka chorowała na raka piersi ABSOLUTNIE NIE OZNACZA , ŻE JEST PANI W GRUPIE ZWIĘKSZONEGO RYZYKA ZACHOROWANIA NA TEN NOWOTWÓR!!! ma Pani piersi mastopatyczne - jak Pani pisze - powinna Pani być w związku z tym pod stałą opieką dobrego ginekologa! zż