Biopsja tarczycy a wizyta u endokrynologa

Witam.Moja mama miała usuniętą w całości tarczycę w 1998roku.W 2013 USG wykazało guzki na kikutach,w grudniu 2013roku wykonano biopsję i nagle i z gruszki ni z pietruszki zadzwoniono z informacją aby mama przyjechała za tydzień po wyniki biopsji i od razu zostanie zarejestrowana do endokrynologa.Mam pytanie Czy to normalna procedura takie zawiadamianie że jest wynik?Czy po prostu jest coś nie tak dlatego ją wzywają?Mama odchodzi od zmysłów i strasznie się nakreca że to na pewno rak.Pomóżcie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić jakie procedury panują w danej placówce. Tego typu postępowanie należy jednak uznać za normalną procedurę. W razie wątpliwości proszę zasięgnąć informacji w danej przychodni.