Ból serca a nadmierna ilość kofeiny

moje kolejne pyatnie brzmi moja mama pije bardzo duzo kawy i niestety od dłuszego czasu boli ja serce nie wiem co powinienłem zrobic wczoraj bardzo zle sie czuła bierze sporo lekarstw leczy sie na epilepsje czy ból moze byc spowodowany piciem nadmiernej ilosci kofeiny??

Witam!
Nadmierna ilość kofeiny może wywoływać zaburzenia rytmu serca (arytmie, kołatanie serca). Stan Mamy powinien ocenić lekarz (w przychodni) który zbada ją i ewentualnie wykona EKG. Gdyby jej stan był niepokojący moga Państwo udać sie do Nocnej Opieki Lekarskiej (informacje o najbliższej placówce można znaleźć w internecie lub spytać w przychodni lekarza rodzinnego) lub do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Gdyby u Mamy wystąpił silny ból za mostkiem, nie ustępujący w spoczynku lub silna duszność (objawy zawału) proszę wzywać pogotowie.