Silny ból żołądka i nieprzyswajanie żelaza

Kobieta 25 lat: ból żołądka trwający 3 doby, przy lekkim zdenerwowaniu ból się nasila, nudności, brak apetytu, spadek wagi w przeciągu pół roku to 22 kg. Niedobór żelaza w organizmie a jednocześnie nie przyswajanie go. Odrobina żelaza w posiłku powoduje silne bóle głowy tylko prawej półkuli i potylicy.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam! Objawy wymagają diagnostyki, prawdopodobnie w warunkach szpitalnych. Nie jest jasne na jakiej podstawie stwierdzono niedobór żelaza, czy oznaczono wszystkie "parametry gospodarki żelazowej" ustroju, czy potwierdzono zaburzenia wchłaniania czy "tylko" zła tolerancję preparatów żelaza, czy próbowano leczenia parenteralnego (pozajelitowymi preparatami żelaza). Powinna Pani udać sie do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania fizykalnego zleci odpowiednie badania dodatkowe, skieruje do specjalistów lub do szpitala. Oczywiście gdyby dolegliwości okazały się nie do wytrzymania należy pilnie skontaktować się z lekarzem, nocną pomocą lekarska, pogotowiem ratunkowym lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR). Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty