Krzywa wchłaniania żelaza - jakie są normy?

Witam, jestem w ciąży i robiłam krzywą wchłaniania żelaza. Jakie powinny być normy żelaza po 2 godzinach od zużycia 5 tabletek ascoferu a następnie po 6 godzinach od zazycia?

W warunkach prawidłowych wzrost poziomu żelaza nie przekracza 35 µmol/l (190 g/dl) i występuje po upływie 3 godzin od czasu przyjęcia preparatu. Należy pamiętać, aby każdy wynik indywidualnie skonsultować z lekarzem.

Wzrost stężenia żelaza do 50 µmol/l oraz stromy przebieg krzywej obciążenia żelazem może wskazywać na znaczny niedobór żelaza o etiologii upośledzonego wchłaniania.

Płaska krzywa żelazowa będzie układała się w przypadku jelitowego upośledzenia wchłaniania żelaza, w niedokrwistości, która spowodowana jest niewydolnością nerek (przy zmniejszonym stężeniu erytropoetyny), a także w niedoborze żelaza na tle niedokrwistości chorób przewlekłych.