Ból za mostkiem, zimne poty, duszności. Czy to był zawał?

Mam 39 lat, pierwszy epizod miał miejsce w zeszłym roku, rozdzierający ból za mostkiem, drętwienie lewej strony ciała, trudności w oddychaniu. EKG ogólnie w normie, tylko blok prawej (albo lewej - nie pamiętam) odnogi pęczka hisa. W tym roku kolejny epizod, ból za mostkiem rozrywający, zimne poty, po chwili duszność, trudności w oddychaniu, płytki oddech, drętwiejąca lewa ręka do barku. Ból minął po około 20 minutach, zanim przyjechało pogotowie, podano mi A***, ciśnienie 250/160. Oddział ratunkowy, ciśnienie podwyższone, EKG w normie, puścili do domu. Byłam u kardiologa, echo serca nic nie wykazało, wskazana próba wysiłkowa. Dodam, że cholesterol 245. Co mi jest?

Witam,

Wskazane jest rozważenie wykonania tomografii komputerowej z opcją angio klatki piersiowej i ew. jamy brzusznej w celu wykluczenia istnienia tętniaka aorty. Nie jest to jedyna możliwa przyczyna, jednak wydaje się szczególnie istotne wykonanie badań w tym kierunku.

Oczywiście przed podjęciem decyzji, jako że badanie nie jest obojętne dla organizmu, poza tym nie znam ew. dodatkowych Pani chorób, ani wykonanych dotąd badań, skonsultować to należy z lekarzem znającym historię Pani dolegliwości.

Pozdrawiam