Blade tarcze nerwu wzrokowego

Witam, od roku leczę się na jaskrę z wąskim kątem przesączenia. Lek. nie podobają się moje tarcze nerwu wzrokowego, które są blade. Miałam robione pole widzenia neurol, wyszło ok. Dostałam skier. na TK angio głowy - zastanawiam się bardziej nad MRI? Lekarz na początku sugerował, że to MOŻE anemia, ale morfo. jest w miarę ok, trochę poniżej, za to żelazo jest podwyższone. Jakie badania jeszcze wykonać? I co może być przyczyną bladych tarcz, w szczególności w jednym oku z określeniem tętno leniwe

Piotr Pilarski

Najczęstszą przyczyną jest niedokrwienie. Sugeruję wyrównać hemoglobinę i wtedy zbadać dno oka.

Pozdrawiam.