Blizna po usunięciu mięśniaka macicy

Dzień dobry 6 listopada miałam operacje usunięcia mięśniaka macicy i mam bliznę jak po cc 11 stycznia byłam na weselu i trochę się pobawiłam a do tego wracałam ponad 4 godziny do domu teraz odczuwam ból w okolicy podbrzusza i blizny czy jest to bardzo niebezpieczne? Czy muszę iść do lekarza bo nie krwawię? Po ilu dniach ból się wyciszy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe najpewniej są związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Nie powinna się Pani zatem niepokoić. Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Gdyby się tak nie stało, sugeruję konsultację ginekologiczną.