Blizna po usunięciu tatuażu

witam, tydzień temu usunelam tatuażi niestety już widać że bedzie blizna, ponieważ robi się bruzda, barwnik przeistacza sie w strupek i wychodzi na zewnątrz, jaką maścią i kiedy mam zacząć smarować żeby zminimalizować blizne, dodam że jest to na nadgarstku , bardzo dziękuje za odp

Witam,
Na razie proszę kilka razy dziennie natłuszczać miejsce po usunięciu tatuażu. 4-5 razy dziennie proszę stosować np.: Alantan, Alhydran, Linomag, Aquaphor czy maści z alantoiną. Gdy strupek całkowicie zejdzie, to proszę wykonywać masaż kilka razy dziennie po 4-5 po kilka minut 4-5 a na noc maść silikonową. Jeżeli blizna będzie rozległa to trzeba będzie rozważyć jak najszybsze zastosowanie plastra silikonowego+ucisku. pozdrawiam

Na tym polega zabieg usuwania tatuażu-drobinki barwinka rozbijane są na mniejsze, które z kolei zostają pochłonięte przez komórki układu odpornościowego pacjenta. Jeszcze jest za wcześnie, aby ocenić efekt zabiegu i tworzenie się ewentualnej blizny. Proszę stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg (osobiście rekomenduję maść Cicaplast lub Alantan plus).