Blizna po wypadku w szkole

Witam! Moje pytanie dotyczy blizny syna na przedramieniu. 8 lat temu miał wypadek w szkole, podczas wychodzenia z klasy "wpadł" na klamkę, wskutek czego doznał urazu, głębokiej długiej rany na przedramieniu. Rana była bardzo głęboka, została zszyta pod narkozą, następnie przez około 2 tygodnie przyjmował antybiotyk by nie doszło do infekcji. Od jakiegoś czasu skarży się na ból tego przedramienia, który jest dla niego dosyć dokuczliwy. Blizna nie ma zmienionego koloru. Dokuczliwy jest ból. Czy jest to normalne i tak już będzie, czy też należy podjąć jakieś kroki? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Syn ma obecnie 16 lat. Z poważaniem Beata S.

Trudno mi cokolwiek stwierdzić co dzieje się z blizną i jej okolicą bez bezpośredniego badania. Być może doszło do przerostu blizny wewnętrznego, głębokiego, pod skórą co spowodowało np. zaciągnięcie jakiegoś nerwu, który obecnie daje dolegliwości bólowe. Oczywiście trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio na konsultację do chirurga, a być może i także neurologa (o tym zadecyduje chirurg po badaniu). Jeśli nerw został zaciągnięty w bliznę to albo będzie go trzeba uwolnić albo też może zastosować specjalne blokady sterydowo-znieczulające. O wszystkim zadecyduje lekarz po badaniu.