Czy pielęgnacja rany po CC zmniejszy widoczność blizny?

Dzień dobry, zbliża się termin mojego porodu i już wiem że najprawdopodobniej będzie to cc. Chciałam zapytać, czy właściwa pielęgnacja blizny po cc może sprawić, że będzie ona praktycznie niewidoczna, czy w grę wchodzą jedynie zabiegi estetyczne?

Szanowna Pani,
Wszystko zależy od wielu czynników, nie tylko pielęgnacji. Obecnie życzę szczęśliwego rozwiązania a ewentualnymi negatywnym skutkami obecności blizny zawsze może zająć się chirurg plastyczny
A gdy znajdzie Pani swoje powody na uzyskanie szczegółowych informacji zapraszam na konsultację do Timeless kontakt do recepcji 508 713 484
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej

Podstawą jest dobrze wykonane CC i prawidłowo zszyta rana. Po zagojeniu na bliznę można stosować maści na blizny np. z dodatkiem silikonu i stosować masaże kilka razy dziennie,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel