Zgrubienie na skórze obok blizny

doktorze, dodam, że nowe zgrubienie nie odrasta w bliźnie lecz obok niej. Poza tym to jest na twarzy i jak później zminimalizować wiele szpeczących blizn? W jakim odstępie czasu należałoby poddać się kolejnemu zabiegowi? Słowem "mój" chirurg nie postarał się.

Trudno mi oceniać w chwili obecnej jak dalej postępować bez bezpośredniego obejrzenia i tej nowej zmiany i starej blizny. Są różne metody mało "szpecące" odpowiedniego cięcia, aby jednoczasowo usunąć nową zmianę jak i ukryć starą bliznę lub razem ze zmianą usunąć ją z niewielkiego cięcia. Taki nowy zabieg już można wykonać po 2-3 tygodniach od starego zabiegu. Proszę z tym problemem udać się ponownie do swojego chirurga lub udać się do jakiegoś innego, który po bezpośrednim badaniu wyjaśni jak można uporać się z obecną sytuacją.