Zgrubienie i pieczenie w obrębie blizny po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam serdecznie.29 czerwca 2015 r. miałem usunięty wyrostek robaczkowy.Już po paru dniach po operacji lekarze mówili mi ,że te zszycie wygląda słabo jakby ktoś pierwszy raz przeprowadzał tego typu zabieg.Minęły już dwa miesiące i dalej utrzymuje mi się takie jakby opuchniecie.Blizna jest jakby na takiej górce.Sama blizna jest gładka choć duża ale pod blizną na całej długości wyczuwam zgrubienie a teraz od tygodnia doszły takie objawy jak pieczenie na samej bliźnie i w obrębie blizny. Co zrobić Chirurg mówił ,że to nie jest przepuchlina wiec co?

Zgrubienie zapewne jest użytym szwem podskórnym, który z reguły ulega wchłonięciu po około roku po operacji. Co do dolegliwości związanych z samą blizną pooperacyjną to mogą być związane z uszkodzeniem drobnych nerwów podskórnych, co jest typowe w przypadku cięcia skóry brzucha i nie do uniknięcia. Z reguły po kilku miesiącach od zabiegu dolegliwości ustępują po regeneracji nerwów.