Usunięcie wyrostka robaczkowego i zgrubienie na bliźnie

Witam miałem operację ( zabieg) usunięcia wyrostka robaczkowego 8.09.2013 wyczułem zgrubienie na całej długości blizny po operacji i wyczuwam delikatne pulsowanie. Proszę o odpowiedz co to może być i czy jest to normalne. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trudno mi określić co może dziać się w zakresie blizny i tkanek sąsiadujących bez bezpośredniego badania. Radzę w tej sprawie udać się na kontrolne badanie do chirurga prowadzącego. Może wdał się w tkankę podskórną jakiś proces zapalny. Może zebrał się płyn. A może w ten sposób formuje się tylko blizna. Po badaniu chirurg wyjaśni co się dzieje w zakresie blizny pooperacyjnej i zaleci odpowiedni sposób postępowania.