Blizny po usunięciu cysty jajnika

Jak powinno wyglądać cięcie po operacji wycięcia cysty jajnika? Witam mam 26lat, po operacji wycięcia pękniętej cysty jajnika prawego mam dużą bardzo widoczną i ciemno czerwoną bliznę biegnącą wzdłuż poniżej pępka. A także dużą okrągłą bliznę powstałą w miejscu gdzie miałam oparzenie po operacji. Czy cięcie nie powinno przebiegać wzdłuż brzucha jak najniżej tak by było jak najmniej widoczne? i co z blizną po oparzeniu? w tej chwili mam oszpecony brzuch z bliznami...

Witam.
Cięcie, które Pani miała jest standardowym cięciem do tego typu operacji. Ciężko mi się wypowiadać odnośnie blizny po oparzeniu. Proszę spróbować kremu na blizny, po kilku miesiącach stosowania powinno się poprawić. Bliznę można też usunąć laserem lub klasycznie w ramach chirurgii plastycznej. Pozdrawiam i życzę zdrowia