Czy można dźwigać po usunięciu cysty jajnika?

Witam 1 maja poddałam się operacji usunięcia prawego jajnika z cystą o średnicy 25cm. Operacja odbyła się pod narkozą a cięcie mam od mniej więcej żeber do początku wzgórka łonowego. Po 8 dniach (8 maja) zdjęto mi szwy. Rana goi się ponoć ładnie. Ale odczuwam ból w podbrzuszu i na środku lewej i prawej strony brzucha na wysokości pępka. Trochę nad pępkiem kiedy się dotykam wyczuwam zgrubienie skóry (opuchliznę?) Czy mam się tym martwić? Czy to zgrubienie minie samo? W dotyku jest bolesne. Czego nie mogę wykonywać? Jakich ciężarów nie mogę dźwigać? Kiedy mogę wrócić do pracy? Moja praca polega na ważeniu ziół (12h przy taśmie co 15 min podniesienie 10-15kg) lub pakowanie gotowych paczek do kartonów(dużo ruchu dzwiganie kartonów 1-6kg również 12h

Lek. Michał Lenard

Opisywane przez Panią zgrubienie powinno się samo wchłonąć. Nie powinna Pani podnosić ciężarów do wizyty kontrolnej po operacji, na której lekarz Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!