Zgrubienie na bliźnie po chirurgicznym usunięciu guza przestrzeni zaotrzewnowej

Witam. 6.02.2014r. miałam usuwanego chirurgicznie częściowo guza przestrzeni zaotrzewnowej. Wykonano mi cięcie około 12cm- od okolic pępka do okolic wzgórka łonowego. Szwy zdjęto mi w 11 dobie po operacji, rana goiła się i goi dobrze- wykształca się już blizna. Wczoraj pojawiło mi się zgrubienie w górnej części blizny po jednej stronie- stąd moje pytanie: czy powinnam się tym niepokoić, czy muszę iść z tym do lekarza? I jeszcze jedno pytanie: kiedy mogę zacząć nosić majtki ściągające?

Witam,

Należałoby wykonać kontrolę u lekarza, który Panią operował celem oceny gojenia rany.
Jeżeli przebiega ono prawidłowo a rana jest zagojona to można już wykonywać masaż blizny jak i stosować plastry silikonowe celem poprawy jej struktury.