Blokowanie kolan u 13-letniej córki

Córce (lat 13) blokują się kolana - ma uczucie, że coś się w nich ociera po czym nie może ich zgiąć. Lekarz zlecił RTG obu kolan, a następnie USG prawego. Po tym badaniu stwierdził, że uszkodzona jest łąkotka lub przerośnięty fałd maziowy, i że nie ma sensu wykonywać MR, tylko zrobić artroskopię i od razu usunąć problem.Czy rzeczywiście od razu konieczny jest zabieg? Niepokoi mnie to tym bardziej,że gdy lekarz zlecał badania, to córce bardziej blokowało się kolano prawe, a obecnie częściej lewe.

Jeżeli blokują się oba kolana a nie było urazu to raczej stawiałbym na przerośnięty fałd maziówki. Nie da się tego wyleczyć (usunąć) inaczej jak artroskopią. Decyzja należy do Pani i córki. Ewentualnie konsultacja u innego ortopedy.