Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błona śluzowa żołądka na całej powierzchni oglądania żywo przekrwiona

Witam. Robiłem dzisiaj gastroskopie (po 3 miesiacach czekania). Myśłałem że nie dożyje. Opis: Wprowadzono panendoskop przy dobrej widoczności. Przełyk makroskopowo bez zmian. Linia Z nieregularna,z pojedynczą nadżerką 4mm. Górna granica fałdów żołądkowych dotyka linii Z, około 35 mm powyżej linii rozworu przełykowego przepony. W inwersji i na wprost wpust nieszczelny. Jeziorko śluzowe zawiera treść śluzowo-żółciową. Błona śluzowa żołądka na całej powierzchni oglądania żywo przekrwiona, w okoli
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Obraz wskazuje na zapalenie błony śluzowej żółądka oraz obecność refluksu żółądkowo przełykowego, a także występowanie nadżerki w okolicy wpustowej. Mogą to być przyczyny dolegliwości bulowych, pieczenia i zgagi. Należy włączyć leczenie zmniejszające narażenie na kwas żołądkowy oraz wykonać testy w kierunku H.pylori i ew. rozpocząć jej eradykację.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy