Błona śluzowa żołądka na całej powierzchni oglądania żywo przekrwiona

Witam. Robiłem dzisiaj gastroskopie (po 3 miesiacach czekania). Myśłałem że nie dożyje. Opis: Wprowadzono panendoskop przy dobrej widoczności. Przełyk makroskopowo bez zmian. Linia Z nieregularna,z pojedynczą nadżerką 4mm. Górna granica fałdów żołądkowych dotyka linii Z, około 35 mm powyżej linii rozworu przełykowego przepony. W inwersji i na wprost wpust nieszczelny. Jeziorko śluzowe zawiera treść śluzowo-żółciową. Błona śluzowa żołądka na całej powierzchni oglądania żywo przekrwiona, w okoli

Aleksander Ropielewski

Obraz wskazuje na zapalenie błony śluzowej żółądka oraz obecność refluksu żółądkowo przełykowego, a także występowanie nadżerki w okolicy wpustowej. Mogą to być przyczyny dolegliwości bulowych, pieczenia i zgagi. Należy włączyć leczenie zmniejszające narażenie na kwas żołądkowy oraz wykonać testy w kierunku H.pylori i ew. rozpocząć jej eradykację.