Bobkowate stolce u dziecka

Dziecko od pół roku robi bobkowate stolce, tzn. stolec jest uformowany, ale na początkowym odcinku jakby zlepiony z mniejszych i większych kamyków, często pokrytych śluzem. Dziecko wypróżnia się regularnie CODZIENNIE, czasem 2xdz i każdego dnia za każdym razem początkowy stolec jest "zlepiony" z kamyków. Dziecko od zawsze piło i pije dużo pije płynów, je owoce i warzywa, zażywa probiotyki, a kupa od pół roku CODZIENNIE jest nieprawidłowa. Co może powodować takie objawy? Co robić, jak to leczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie stolec staje się twardszy i bobkowaty (przypominający kulki) w przypadku, gdy przedłuża się czas przechodzenia stolca przez jelito grube. W takim przypadku możliwe jest także zwiększenie ilości wydzielanego śluzu. Teoretycznie może być to wynik schorzeń przewodu pokarmowego lub nieprawidłowej diety. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który opiekuje się dzieckiem.