Bobkowate stolce a zarażenie gronkowcem MRSA

Diety nie zmienialiśmy,jakie schorzenia przewodu pokarmowego mogą to powodować?Bobkowate stolce zaczęły sie u dziecka w tym samym czasie kiedy zaraziło się w przedszkolu gronkowcem MRSA,zapalenie płuc po przeleczeniu antybiotykiem ustąpiło,ale stolce dalej są bobkowate. Czy może być to związane z zakażeniem gronkowcem MRSA, jakaś inną bakterią, bądż zakażeniem jakimś pasożytem?Jakie badania powinniśmy zrobić? Nasz pediatra zalecił jedynie pić więcej, ale to nie pomaga.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stolec staje się twardszy i bobkowaty (przypominający kulki) w przypadku, gdy przedłuża się czas przechodzenia stolca przez jelito grube. W takim przypadku możliwe jest także zwiększenie ilości wydzielanego śluzu. Teoretycznie może być to wynik schorzeń przewodu pokarmowego lub nieprawidłowej diety. Warto udać się na wizytę do specjalisty gastrologa dziecięcego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

może warto zrobić badanie usg, ew. diagnostyka w kierunku candidy, instytut mikroekologii w Poznaniu który wykonuje badania posiada bezpłatną infolinię. Pozdrawiam