Biały nalot na języku u 8-latka a ból brzucha

Mój 8 -letni synek ma biały nalot na języku, również od roku ma bóle brzucha . Byłam oczywiście u pediatry dostałam skierowanie do gastrologa ,ale wiadomo trzeba długo czekać na wizyte . Dziecko też jest alergikiem ma astme oskrzelową. Moje pytanie jest takie czy ten biały nalot na języku może mieć co wspólnego z tym bólem brzocha ?

Witam. Biały nalot na języku może wiązać się z infekcją grzybiczą do której predysponują m.in. wziewne leki stosowane w przypadku astmy oskrzelowej.