Ból barku - leczenie

Opis rtg: blok kostny C4/C5 ze szczątkowym krążkiem międzykręgowym w części przedniej. Dyskopatia C6/C7 ze zmianami zwyrodnieniowymi przyległych trzonów w postaci sklerotyzacji powierzchni blaszek granicznych oraz osteofitów na przednich i tylnych krawędziach. Most kostny C1. Struktury kostne barku prawego radiologicznie w normie. Mam 57 lata, zdjęcie boku prawego.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Warto wykonać rtg barku lewego. Jednak niewykluczone, że dolegliwości bólowe barku są wynikiem zmian w kręgosłupie szyjnym.
Z badaniami należy zgłosić się na wizytę do ortopedy. W zależności od objawów zaleceone będzie dalsze postępowanie.
Pozdrawiam