Ból barku oraz ból między piersią a pachą oraz wysypka na dekolcie

Witam. Od 4-5 dni odczuwam ból takie nie do opisania, niby trochę piecze jak się dotyka. Odczuwałam go na barku. teraz przeszedl troche jakby wyżej, i lekko nachodzi na głowę. Do tego kiedy naciskam palcem między piersią a pachą czuje normalny ból jak przy siniaku. Natomiast przedwczoraj wieczorem pojawiła mi się mała wysypka na dekolcie. Wszystko pojawiło się po prawej stronie mojego ciała. Wysypka nie jest duża.dosłownie na szerokość dwóch palców. Jest swędząca.Miejsce zaczerwienione.

Objawy mogą sugerować półpasiec.
Proszę zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.

Ból, który Pani opisuje należy do bólu neuropatycznego. Ten rodzaj bólu leczy się lekami przeciwpadaczkowymi albo przeciwdepresyjnymi , oczywiście takimi które mają działanie przeciwbólowe i stosowane są w odpowiednich dawkach. popularne leki przciwbólowe są zazwyczaj nieskuteczne.
Jeżeli ból spowodowany jest rzeczywiście półpaścem to należałoby poza leczeniem antywirusowym rozpocząć leczenie przeciwbólowe by nie doszło do rozwoju neuralgii popółpaścowej.