Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym drętwieniem po półpaścu?

Moja mama jest po polpasccu, do tej pory źle się czuje, do jakiego należy udać się specjalisty?Czy to będzie neurolog czy nadal dermatolog, wysypka zniknęła, a ona odczuwa ból, swędzenie oraz drętwienie w miejscu wysypki. Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 42 LAT około miesiąca temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

półpasiec to wirusowa choroba zakaźna o ostrym przebiegu, której objawy dotykają zwłaszcza skórę – mowa oczywiście o bolesnych zmianach w postaci pęcherzyków wypełnionych płynem. Natomiast niestety w wyniku zachorowania na półpaśca mogą się pojawić powikłania różnego rodzaju.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/polpasiec.

Ból i drętwienie mogą oznaczać neuralgię półpaścową, która objawia się dolegliwościami bólowymi spowodowanymi uszkodzenia zakończeń nerwowych. Leczenie opiera się przede wszystkim na uśmierzaniu bólu, aż do czasu zregenerowania się nerwów. W zależności od nasilenia dolegliwości pacjentowi przepisuje się plastry z lidokainą czy kapsaicyną o działaniu rozgrzewającym. Gdy ból jest wyjątkowo silny, lekarz może zadecydować o wdrożeniu leków przeciwpadaczkowych, a nawet opioidów.

Jeśli jest Pani zainteresowana, o powikłaniach po półpaścu przeczyta Pani w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/neuralgia-popolpascowa-jako-powiklanie-po-polpascu.

Proszę zwrócić się do lekarza z przychodni POZ lub neurologa, konieczne jest ustalenie, czy rekonwalescencja przebiega prawidłowo, czy też powikłaniem po półpaścu jest neuralgia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy