Powikłania po półpaścu usznym

Mam powikłania po półpaścu usznym.Bóle i opryszczka utrzymują sie od 2.5 lat.Brałem Gabapentin i Ibum, środki przeciwbólowe także dużo witamin grupy B. Mimo wszystko bóle i wykwity utrzymuja się Porzuciłem od 3 miesięcy branie środków przeciwbólowych bo traciłem równowagę i pamięć.Zacząłem stosować maście zewnętrzne z aolesem i olejkiem z drzewa herbacianego to nieco pomaga ale bóle swędzenia,palenia,kłucia pozostają. Byłem leczony przez neurologa ale zastanawiam się czy nie isć do dermatologa?

W przypadku neuralgii rzadko skuteczna jest monoterapia, często konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych leków z różnych grup, o różnych mechanizmach działania. Przepisując leki o różnych mechanizmach działania stosuje się zazwyczaj metodę „prób i błędów” polegającą na podawaniu kolejno leków o uznanej skuteczności działania aż do ustąpienia bólu. Najczęściej jako pierwsze stosuje się połączenie leku przeciwdrgawkowego z lekiem przeciwdepresyjnym, w przypadku silnego bólu dołącza się tramadol lub lek opioidowy. Leczenie doustne łączy się z miejscowo stosowanymi, mającymi działanie znieczulające, plastrami lub kremem z 5% lidokainą lub 8% kapsaicyną.
Lidokainę można stosować również w postaci wlewów dożylnych.
W Poradniach Leczenia Bólu stosuje się blokady nerwów obwodowych korzeni lub zwojów międzykręgowych, często blokadę należy powtórzyć lub wykonać skuteczniejszą od niej termolezję