Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są sposoby leczenia zapalenia nerwu podżebrowego?

Witam, jakie są sposoby leczenia zapalenia nerwu, w moim przypadku podzebrowego? Z poczatku miałem leki przeciwzapalne, pozniej przy lzejszym bolu tabletki z wit b. Teraz bol pojawia się w tylko przy dluzszym wysilku fizycznym oraz przy gwaltowiejszych ruchach. Czy masaze lub inne zabiegi fizjoterapeutyczne pomoga przy powrocie do calkowitego zdrowia? Jesli tak to jakie? Pracuje fizycznie więc zalezy mi na szybkim powrocie do zdrowia.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Leczenie zależy od przyczyny neuralgii.
W bólu neuropatycznym do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne oraz leki przeciwpadaczkowe. Podkreślić należy, że leki te są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w odpowiedniej, często wysokiej dawce oraz przez odpowiednio długi czas. W leczeniu neuralgii można też stosować tramadol i niektóre opioidy, doustnie lub w postaci plastrów naklejanych na skórę.
W przypadku neuralgii czasem konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych leków z różnych grup, o różnych mechanizmach działania. Przepisując leki o różnych mechanizmach działania stosuje się zazwyczaj metodę „prób i błędów” polegającą na podawaniu kolejno leków o uznanej skuteczności działania aż do ustąpienia bólu.
W Poradniach Leczenia Bólu stosuje się blokady nerwów obwodowych korzeni lub zwojów międzykręgowych, często blokadę należy powtórzyć lub wykonać skuteczniejszą od niej termolezję

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy