Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie fizjoterapeutyczne: Pytania do specjalistów

Dlaczego nie mogę swobodnie stanąć na nodze?

Witam, mam następujący problem. W styczniu chodziłem przez 2 tygodnie na fizjoterapię - elektrostymulację okolic prawego kolana. Po tych zabiegach do dziś odczuwam dolegliwości, polegające na wrażeniu obrzmienia/opuchlizny wokół kolana i uczucie jakby mi się coś "przesuwało" w okolicach... Witam, mam następujący problem. W styczniu chodziłem przez 2 tygodnie na fizjoterapię - elektrostymulację okolic prawego kolana. Po tych zabiegach do dziś odczuwam dolegliwości, polegające na wrażeniu obrzmienia/opuchlizny wokół kolana i uczucie jakby mi się coś "przesuwało" w okolicach kolana. Nie mogę swobodnie stanąć na tej prawej nodze, muszę ciężar ciała przenosić na lewą. Proszę o poradę w tym względzie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Zrosty kości a zabiegi fizjoterapeutyczne

Witam, chce za niedługo wybrać się do fizjoterapeuty w celu zapytania się czy mogę wrócić do gry w piłkę nożną? Czy w ogóle opłaca się iść na takim etapie zrostu kości? czy jest możliwość, że pozwoli wrócić do gry? http://www.fotosik.pl/zdjecie/0205f7b7ade3b9a6
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Miłosz Janicki
Mgr Miłosz Janicki

Czy mając metalowe zespolenie kości podudzia można korzystać z zabiegów UD, US oraz bioptrom?

Pytanie do dr. ortopedy Czy mając metalowe zespolenie kości podudzia, płytka metalowa znajduje się blisko stawu kolanowego, można korzystać z zabiegów UD, US oraz bioptrom ( zabiegi na kolano)? Edyta
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Paweł Czarnocki

Możliwość zabiegów termolezji po operacji usunięcia guza

Witam. Z uwagi na chory kręgosłup miałem stosowane zabiegi Termolezji. Pragnę podkreślić, że bardzo skuteczne a życie bez bólu stało się piękne. Niestety nic nie trwa wiecznie. W styczniu 2015 rozpoznano u mnie nowotwór złośliwy i jestem po operacji usunięcia... Witam. Z uwagi na chory kręgosłup miałem stosowane zabiegi Termolezji. Pragnę podkreślić, że bardzo skuteczne a życie bez bólu stało się piękne. Niestety nic nie trwa wiecznie. W styczniu 2015 rozpoznano u mnie nowotwór złośliwy i jestem po operacji usunięcia guza. Moje pytanie jest następujące: czy w moim przypadku można stosować bezpiecznie zabiegi Termolezji? Mam 69 lat. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Co znaczy ten ból okolic pachwiny po wizycie u fizjoterapeuty?

Odbyłem wczoraj wizytę u fizjoterapeuty.Po "testach" jakie na mnie wykonał odczuwam ból okolic pachwiny jakbym miał tam wykonywany zabieg chirurgiczny. Dodam, że podczas tego kilkuminutowego badania ból był duży, mocno i głęboko uciskał te okolice, ale nie przerywałem, bo liczę... Odbyłem wczoraj wizytę u fizjoterapeuty.Po "testach" jakie na mnie wykonał odczuwam ból okolic pachwiny jakbym miał tam wykonywany zabieg chirurgiczny. Dodam, że podczas tego kilkuminutowego badania ból był duży, mocno i głęboko uciskał te okolice, ale nie przerywałem, bo liczę że wie co robi. Co on za techniki wykonał, że teraz odczuwam ból ciągnący, kłujący, zwłaszcza przy dotyku wewnętrznej części badanego uda i pachwiny?Nie zanosi się na to, że ból minie po 2-3 dniach jak twierdził.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Rafał Ochowiak
Mgr Rafał Ochowiak

Dlaczego mam ból w barku podczas podnoszenia ręki powyżej barku?

Dzień dobry. Mam taki problem. Od 2 miesięcy mam ból w barku podczas podnoszenia ręki powyżej barku i obracaniu ręką. Ból czuje w barku i z tyłu trochę w tricepsie. Pytanie co teraz z tym robić? Wizyta u ortopedy czy fizjoterpeuty? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam Kamil.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy fizjoterapeuci przyjmują pacjentów na NFZ?

Witam. Czy fizjoterapeuci przyjmują na NFZ? Jeśli tak to czy trzeba mieć skierowanie i od kogo (od lekarza rodzinnego czy od ortopedy)? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Miłosz Janicki
Mgr Miłosz Janicki

Czy zaszła tam jakaś zmiana kostna?

Mam 193 cm i dość sporą nadwagę (mimo tego dużo ćwiczę około 4 razy w tygodniu) dlatego coraz więcej tej wagi zajmują mięśnia, a tłuszcz staram się spalać. Jednakże pod karkiem utworzyło mi się coś na kształt "zgrubienia", takiego... Mam 193 cm i dość sporą nadwagę (mimo tego dużo ćwiczę około 4 razy w tygodniu) dlatego coraz więcej tej wagi zajmują mięśnia, a tłuszcz staram się spalać. Jednakże pod karkiem utworzyło mi się coś na kształt "zgrubienia", takiego jakby tłuszczowego garba. Zastanawiam się czy jest to spowodowane nadmiarem skóry i tłuszczu czy zaszła tam jakaś zmiana kostna? Wstępnie fizjoterapeuta powiedział, że mamy odczynienia z wdowim garbem, nie za bardzo wiem cóż to takiego jest i gdzie się z tym udać?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wardenga
Mgr Joanna Wardenga

Zabiegi fizjoterapeutyczne przy tętniaku aorty zstępującej

Jakie zabiegi fizjoterapeutyczne dopuszczalne sś przy tetniaku aorty zstepującej (nierozwarstwiajacym się) ? Czy dopuszczalny jest aerobik w basenie?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr MaĹgorzata Groszek
Mgr MaĹgorzata Groszek

Fizjoterapia po złamaniu obojczyka z przemieszczeniem

Mam złamany obojczyk z przemieszczenie kość się nie zroslapo 10tyg lekarz skierował mnie na fizjoterapie mam już nie nosić ostezy ale po długim chodzeniu boli mnie z tyłu cały bark musze trochę poleżeć żeby mi przeszło czy to normalne czy fizjoterapia pomoże
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Miłosz Janicki
Mgr Miłosz Janicki

Zabiegi po ześlizgu kręgów szyjnych

Miałem wypadek podnoszenie włazu kanalizacyjnego ześlizg w k¶gach szyjnych i lędźwiowych uszkodzenie barku cieśń łokci podczas rechabilitacji urządzenie które przesuwało się po kręgach po kazddym zabiegu większy ból w kręgach piersowych bliziutko pod łopatkami z lewej i prawej strony kręgów jakie stosować zabiegi
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Miłosz Janicki
Mgr Miłosz Janicki

Zespół cieśni podbarkowej, zwyrodnienie dotyczy całej lewej strony

Mam stwierdzony zespół cieśni podbarkowej - zwyrodnienie dotyczy całej lewej strony (bark,łopatka,łokieć). Stwierdzono też zespół trzaskającej łopatki. Leczenie polegało wyłącznie na maściach i lekach przeciwbólowych - bezskutecznie. Skutkuje to bólami, często niepozwalającymi spać w nocy. Oba barki "przeskakują" w... Mam stwierdzony zespół cieśni podbarkowej - zwyrodnienie dotyczy całej lewej strony (bark,łopatka,łokieć). Stwierdzono też zespół trzaskającej łopatki. Leczenie polegało wyłącznie na maściach i lekach przeciwbólowych - bezskutecznie. Skutkuje to bólami, często niepozwalającymi spać w nocy. Oba barki "przeskakują" w stawach. Ćwiczę na siłowni, więc jest to bardzo frustrujące. Jak to to leczyć i czy zabiegi fizjoterapeutyczne bądź artroplastyka barku są zabiegami refundowanymi z NFZ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy fizjoterapia jest tutaj wskazana?

8tyg od złamania kości 3 środrecza. 3 tyg temu wyciagnieto zalozony drut. podjelam fizjoteriapie. czy normalne ze nie moge tego palca podniesc do góry? czy tak juz zostanie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Dlaczego w opisie rozpoznano szczeliny pęknięcia chrząstki części nośnej panewki stawu biodrowego?

Fizjoterapeuta czy raczej ortopeda? Witam, miałam robiony rezonans stawu biodrowego i w opisie rozpoznano szczeliny pęknięcia chrząstki części nośnej panewki stawu biodrowego. Ortopeda przepisał mi leki, z uwagą że jak nie będzie poprawy to zabieg (artroskopia). chciałam skonsultować to jeszcze... Fizjoterapeuta czy raczej ortopeda? Witam, miałam robiony rezonans stawu biodrowego i w opisie rozpoznano szczeliny pęknięcia chrząstki części nośnej panewki stawu biodrowego. Ortopeda przepisał mi leki, z uwagą że jak nie będzie poprawy to zabieg (artroskopia). chciałam skonsultować to jeszcze z jakimś innym lekarzem. I tutaj mam wątpliwość czy lepiej udać się do fizjoterapeuty czy ortopedy? Podobno przy tego typu urazach warto wykonywać określone ćwiczenia.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Skręcenie stawu skokowego a fizjoterapia

Jak wygląda leczenie fizjoterapeutyczne po skręceniu stawu skokowego? Jakie badania należy wykonać ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz

Jakie są sposoby leczenia zapalenia nerwu podżebrowego?

Witam, jakie są sposoby leczenia zapalenia nerwu, w moim przypadku podzebrowego? Z poczatku miałem leki przeciwzapalne, pozniej przy lzejszym bolu tabletki z wit b. Teraz bol pojawia się w tylko przy dluzszym wysilku fizycznym oraz przy gwaltowiejszych ruchach. Czy masaze... Witam, jakie są sposoby leczenia zapalenia nerwu, w moim przypadku podzebrowego? Z poczatku miałem leki przeciwzapalne, pozniej przy lzejszym bolu tabletki z wit b. Teraz bol pojawia się w tylko przy dluzszym wysilku fizycznym oraz przy gwaltowiejszych ruchach. Czy masaze lub inne zabiegi fizjoterapeutyczne pomoga przy powrocie do calkowitego zdrowia? Jesli tak to jakie? Pracuje fizycznie więc zalezy mi na szybkim powrocie do zdrowia.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Zimne dłonie, suchość w ustach i zawroty głowy po zabiegu u fizjoterapeuty

3 dni temu miałem u fizjoterapeuty tzw. "suche igłowanie", napiętego mięśnia nad międnicą. Igły były sterylne a obszar ciała zdezynfekowany. Praktycznie zaraz po wyjściu z gabinetu moje ręce stały się zimne jak lód, zrobiło mi się sucho w ustach oraz... 3 dni temu miałem u fizjoterapeuty tzw. "suche igłowanie", napiętego mięśnia nad międnicą. Igły były sterylne a obszar ciała zdezynfekowany. Praktycznie zaraz po wyjściu z gabinetu moje ręce stały się zimne jak lód, zrobiło mi się sucho w ustach oraz zaczęło mi się kręcić w głowie. Później doszły kłucia okolicy mostka, pod sercem i przy żebrach, problem z oddechem, nierówna praca serca oraz towarzyszący temu "niepokój". Fizjoterapeuta nie wie co mi jest a ja nie wiem co robić. Proszę o pomoc!
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Terapia fizjoterapeutyczna po niedokrwiennym udarze mózgu

Witam, Mój dziadek miał niedokrwienny udar mózgu. Przebywa jeszcze w szpitalu. Zaczęłam się już zastanawiać nad terapią fizjoterapeutyczną. Jak wygląda taka terapia? Czy będzie możliwe osiągnięcie pełnej sprawności po ukończeniu jej? Oraz jak długo powinna trwać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Miłosz Janicki
Mgr Miłosz Janicki
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Tatiana Lewicka
Mgr Tatiana Lewicka

Praca fizjoterapeuty przy planowaniu ciąży

witam! leczę się na niepłodność pierwotną mam 34lata. czy 2 miesiące po laparoskopowym udrażnianiu jajowodów mogę podjąć pracę jako fizjoterapeutka praca na fizykoterapii -prądy, pole magnetyczne, laser), masaże, dźwiganie pacjentów itp. Czy praca na tym stanowisku nie spowoduje dodatkowych trudności w zajściu w ciążę?? dziEkuje i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Napięte, bolące i rwące mięśnie nóg po wakacyjnej pracy

Około 2 tygodni temu wróciłam z "wakacyjnej" pracy.Bylam zmuszona pracować na kolanach po 15 gordzin dziennie.Od tego czasu strasznie bolą mnie nogi.Na początku czułam ból w kolanach, który minął i zrobiłam kilka ćwiczeń na nogi od tej pory mam napięte,... Około 2 tygodni temu wróciłam z "wakacyjnej" pracy.Bylam zmuszona pracować na kolanach po 15 gordzin dziennie.Od tego czasu strasznie bolą mnie nogi.Na początku czułam ból w kolanach, który minął i zrobiłam kilka ćwiczeń na nogi od tej pory mam napięte, bolące i rwące mięśnie, moje nogi sa okropnie zmęczone a stawy strzelają.Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów PROSZĘ O POMOC!
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Daria Występek
Mgr Daria Występek
Patronaty