Ból biodra i korzonków przed zabiegiem endoprotezy stawu biodrowego

Witam czekam na zabieg endoprotezy stawu biodrowego boli mnie biodro ale również korzonki podczas chodzenia i jak wstaje z pozycji siedzącej też mam problem z wyprostowaniem. Gdy się zegnę troszkę bul korzonków słabnie czy to że bolą mnie korzonki to wina tego biodra czy może być jakaś inna przyczyna jeśli tak to jak sobie poradzić z tym bólem

Dzień dobry,

Potocznie zwany ból korzonków jest zapaleniem korzeni nerwowych, które odchodzą od rdzenia kręgowego. Przyczyną zazwyczaj są zwyrodnienia i urazy. Krążek międzykręgowy (tzw dysk) zaczyna wystawać poza oś kręgosłupa i uciskać na korzonki nerwowe powodując promieniujący ból.
Proponuje skorzystać z fizjoterapii- zabiegów fizykalnych, masaży, ćwiczeń, terapii manualnej oraz kinesiotapingu. Doświadczony fizjoterapeuta podpowie Panu w jakich pozycjach ułożeniowych należy odpoczywać by złagodzić ból.

Pozdrawiam serdecznie.