Ból biodra od roku a wykonanie USG lub RTG

dzień dobry od roku boli mnie prawe biodro (czasem mniej czasem bardziej), ruchomość jest świetna (jestem osobą aktywną fizycznie), ale ból ciągły. od lekarza dostałam jakąś maść. proszę mi powiedzieć mam sobie zrobić USG czy RTG

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Badaniem dodatkowym zwykle zlecanym w pierwszej kolejności w przypadku schorzeń stawów biodrowych u osób dorosłych jest rtg stawów biodrowych. Należy jednak pamiętać, że naświetlanie promieniami rtg nie jest obojętne dla organizmu ludzkiego i takie badanie powinno być przeprowadzane na wyraźne zlecenie lekarskie. Ponadto badań rtg nie można wykonywać u kobiet w ciąży. W celu wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości zalecam konsultację u lekarza ortopedy, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci właściwe dalsze postępowanie. Pozdrawiam.