Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha a wyniki badania moczu.

Mam 26 lat, boli mnie od paru dni brzuch, zrobiłam sobie badanie moczu: barwa - żółta niezupełna odczyn - kwaśny ciężar właściwy - 1016 białka - nie ma cukru - nie ma urobilinogen l. - wzmożony bilirubina - nie ma nic składniki mineralne - poj. pasma śluzu. Czy ten wynik jest dobry?
26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

W przedstawionym badaniu jeden parametr odbiega od normy, mianowicie wzmożony urobilinogen w moczu. Jest to niespecyficzny parametr, ponieważ takie zwiększenie można obserwować po dużych wysiłkach fizycznych, po bardzo obfitym, tłustym posiłku, przy przewlekłych zaparciach, ale może również wskazywać na rozpad krwinek czerwonych, czy być objawem uszkodzenia wątroby.

Dlatego potrzebna jest dalsza diagnostyka: wykonanie morfologii krwi, oznaczenie enzymów wątrobowych: ALAT, ASPAT, GGTP oraz w razie odchyleń badanie usg jamy brzusznej. W razie uchwycenia innych odchyleń od normy, ewentualna dalsza diagnostyka. Dla pewności można również po prostu powtórzyć badanie moczu, by wykluczyć, iż było to przejściowe.

Serdecznie pozdrawiam!

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy