Ból brzucha, gorączka i wymioty u 5-latki

witam moja 5letnia córka ma gorączkę 38 cały dzień bolał ja brzuch i było jej niedobrze. teraz zwymiotowała. nie wiem co mam jej podać co jej może być. Proszę o pomoc
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane infekcją przewodu pokarmowego. Przede wszystkim powinna Pani zadbać o prawidłowe nawodnienie dziecka. Można również zastosować leki przeciwgorączkowe dostępne w aptece bez recepty. W przypadku nasilenia objawów należy niezwłoczne udać się do lekarza.