Ból brzucha, pleśniawki i drożdżaki u 2-letniego dziecka
moje 2 miesięczne dziecko b. boli brzuch. lekarz stwierdził też pleśniawki w buzi. pupa jest zaczerwieniona - drożdżaki; w moczu - podwyższony urobilinogen (0,2); osad z moczu - pojedyncze bakterie i pasma śluzu; usg jamy brzusznej - śledziona w górnej granicy normy. od tygodnia dostaje dicoflor, nastatynę i espumisan oraz specjalnie robioną maść na pupę. ból brzucha przeszedł, pleśniawki zniknęły, ale wyniki badań moczu są z wczoraj. pupa się poprawia, ale nadal czerwona.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Jeśli urobilinogen wynosi 0,2 mg/dl to wynik jest prawidłowy. Obecność bakterii w osadzie moczu wymaga oceny w oparciu o ilość leukocytów. Może być to bowiem wynik zakażenia lub nieprawidłowego pobrania próbki moczu. Sugeruję postępować wg zaleceń lekarza pediatry.