Ból brzucha po prawej stronie w okolicy wątroby
Ból brzucha po prawej stronie? Od pół roku mam bóle brzucha w okolicy wątroby.Bóle są najczęściej w nocy oraz przy dłuższym chodzeniu.Ból ma charakter kłujący aż nieraz czuję ból żeber.Bywa też że nie boli mnie przez tydzień a potem z powrotem powraca tak nagle.USG i morfologia wyszly dobrze, w badaniu ogolnym moczu pojawiły się pojedyncze nabłonki i jakieś kryształki. Nie miałam żadnych nudności i wymiotów.Teraz bóle też ustąpiły jak narazie. Lekarz stwierdził że mógł być to piasek.proszę o odp

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane dolegliwości mogą być wynikiem zarówno schorzeń wątroby jak i teoretycznie nerek. Lokalizacja wskazuje jednak bardziej na wątrobę/pęcherzyk żółciowy. Jeśli jednak wynik USG jest prawidłowy, prawdopodobne są także nerwobóle. Jeśli objawy pojawią się ponownie, sugeruję powtórzyć USG.