Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha po prawej stronie w okolicy wątroby

Ból brzucha po prawej stronie? Od pół roku mam bóle brzucha w okolicy wątroby.Bóle są najczęściej w nocy oraz przy dłuższym chodzeniu.Ból ma charakter kłujący aż nieraz czuję ból żeber.Bywa też że nie boli mnie przez tydzień a potem z powrotem powraca tak nagle.USG i morfologia wyszly dobrze, w badaniu ogolnym moczu pojawiły się pojedyncze nabłonki i jakieś kryształki. Nie miałam żadnych nudności i wymiotów.Teraz bóle też ustąpiły jak narazie. Lekarz stwierdził że mógł być to piasek.proszę o odp
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane dolegliwości mogą być wynikiem zarówno schorzeń wątroby jak i teoretycznie nerek. Lokalizacja wskazuje jednak bardziej na wątrobę/pęcherzyk żółciowy. Jeśli jednak wynik USG jest prawidłowy, prawdopodobne są także nerwobóle. Jeśli objawy pojawią się ponownie, sugeruję powtórzyć USG.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy