Co powoduje ból z prawej strony brzucha?

Witam serdecznie. Od prawie miesiąca męczy mnie ból z prawej strony brzucha, pod żebrem. Ból kłujący, przeszywający, jakby ktoś mnie nożem dźgnał. Przy bólu okolice żebra są bolesne przy dotyku. Dziś ból zaczął się na plecach, na wysokości końca żeber i przechodził do przodu. Zrobiłam usg jamy brzusznej układu moczowego, morfologię, próby wątrobowe - wszystko w normie. Na usg nic nie widać. Badania ginekologiczne rakże w porządku. Czy to mogą być nerwobóle, skoro wszystkie wyniki są dobre?

Mogą, ale by postawić rozpoznanie należy pacjenta dokładnie zbadać oraz dokładnie znać charakter bólu.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.