Ból brzucha po usunięciu żołądka

cztery lata temu miałam usunięty żołądek z powodu raka.Wszystko było dobrze ostatnio mam straszne bóle brzucha tak jakby skręt jelit,robiłam markiery nowotworowe i to nie przerzut,więc co to może być?
KOBIETA ponad rok temu

Prawidłowy poziom markerów nowotworowych nie wyklucza ewidentnie przerzutów ani wznowy raka. Aby określić dokładnie co się dzieje na pewno trzeba pogłębić diagnostykę czyli np. dodatkowo jeszcze wykonać endoskopię górnego odcina przewodu pokarmowego i być może też TK jamy brzusznej. Jednak powód dolegliwości bólowych może być całkiem prozaiczny. Takie bóle mogą np. powodować zrosty poooperacyjne. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu (oczywiście także we współpracy z onkologiem).