Ból brzucha u 6-latka przy zakażeniu Helicobacter pylori

Dzień dobry.U mojego 6-let syna stwierdzono helic. pylori. Bolał go brzuch. Dostał metronidazol, ospamox i IPP. Wszystko na 10dni. Nastepngo dnia po zakończonym leczeniu bardzo wymiotował i miał biegunkę. Trafilismy do szpitala. Nie stwierdzono rotawirusa.Po tygodniu znów sytuacja sie powtórzyła tylko z mniejszą siła. Pani dr powiedziała że IPP powinien przyjmowac przez miesiąc. Kazała podawać przez 2 tyg.IPP. Jeszcze zostało 4 dni. Niestety skarzy się na ból brzucha nadal. Co robić?

Szanowna Pani,

Z uwagi na przewlekły charakter dolegliwości i wiek dziecka proponowałbym konsultacje u innego pediatry - gastroentrologa. Niewykluczone, że konieczne będą dodatkowe badania. Dziecko trzeba dokładnie zbadać i ustalić jakie dodatkowe badania są niezbędne do wykonania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Po leczeniu Helicobacter antybiotykami zaburzona została cała flora jelitowa - to znaczy że prawdopopodobnie syn ma stan zapalny błony śluzowej jelit i trzeba zregenerować florę jelitową i odbudować błonę śluzową . Inaczej problemy będą się ciągnąć a skutki mogą być przeróżne. Należy dobrać odpowiedni probiotyk, najlepiej byłoby wykonać specjalistyczną diagnostykę i ocenić dokładnie co jest przyczyną problemu. Oznaczyć parametry zapalne i immunologiczne tak aby dobór bakterii probiotycznych był właściwy i przyniósł efekt terapeutyczny. Zapraszam do konsultacji: 731999150